Haber

13 ilde eş zamanlı operasyon! Kırmızı bültenli ve acil yakalama kararı bulunan 42 kişi yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 13 ilde eş zamanlı yürütülen “Kafes-31” operasyonuyla 12 ülkede Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan 42 şüphelinin yakalandığını belirtti.

SUÇ ÖRGÜTLERİNE YÖNELİK OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, boyutu ne olursa olsun, hangi bültene çağrılırsa çağrılsın, halkın huzurunu bozan uluslararası organize suç örgütlerine ve zehir tacirlerine mühlet vermeyeceklerini, hepsini tek tek “kafese” koyacaklarını söyledi. Yerlikaya şunları söyledi:

“Boyutları ne olursa olsun, hangi bülteni çağırırlarsa çağırsınlar, halkımızın huzurunu bozan uluslararası organize suç örgütlerine ve zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız. Hepsini tek tek kafese tıkacağız. General Emniyet İstihbarat Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı ve Interpol-Europol Dairesi Başkanlığı.” Cumhurbaşkanlığı koordinasyonunda; “KAFES-31”, İl KOM Şube Müdürlükleri ve İstanbul Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü tarafından Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, Eskisehir, Kırklareli, Hatay, İstanbul, İzmir, Mersin, Niğde, Sakarya ve Uşak’ta. operasyonları düzenledi.

INTERPOL’ÜN ARADIĞI 42 KİŞİ YAKALANDI

Interpol’ün kırmızı bülteni ve Yayılım Mesajı (Acil Durum Yakalama Mesajı) ile arama kaydı bulunan 42 kişi, Almanya, Azerbaycan, Bosna Hersek, İran, İsveç, Finlandiya, Kazakistan, Kırgızistan, Mısır, Rusya, Türkmenistan ülkelerinde yakalandı. ve Özbekistan. Operasyon devam ediyor. Operasyonda yakalanan şahısların, organize suç örgütüne üyelik, yasa dışı silah ticareti, uyuşturucu kaçakçılığı, kasten öldürme, göçmen kaçakçılığı, nitelikli ve mali dolandırıcılık, gasp ve hırsızlık, resmi evrakta sahtecilik ve vergi kaçakçılığı suçlarından arama sicillerinin bulunduğu belirlendi. . Bugün gerçekleştirilen Kafes Operasyonları ile 1 Ocak 2024’ten bu yana kırmızı bültenle aranan 114 kişi yakalandı.

Operasyonları yürüten Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duaları sizinle. “Devletimizin nefesi her zaman teröristlerin ve işbirlikçilerinin, organize suç örgütlerinin, zehir tacirlerinin ve suç merkezlerinin ensesindedir, olmaya da devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu